Pěstování pálivých papriček
Pokud se letos rozhodnete pro pěstování pálivých papriček přímo na zahradě, nejpříhodnější dobou pro jejich výsadbu je druhá polovina května. V tomto čase už nehrozí mrazíky. Záhon je potřeba orientovat na jižní stranu, chráněnou před větrem. Který alespoň týden před výsadbou přikryjte černou mulčovací folií, aby se zem dostatečně vyhřála. A pokud v ní vystřihnete kulaté otvory, můžete sazeničky umístit přímo do nich. Papriky je potřeba vysazovat v půlmetrových vzdálenostech, aby měly dost prostoru pro růst. Při sázení můžete ke každé rostlince nasypat lopatku kompostu. A důkladně zalít. Papriky potřebují teplou a vlhkou půdu, kterou je potřeba udržovat celou vegetační dobu. Na konci léta sklidíte pálivé plody své práce.
Pěstování dýně Hokaido
Dýně Hokaido je stále oblíbenější plodinou našich zahrad. Protože obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které mají pozitivní účinky na lidské zdraví. A navíc se z ní dají připravit chutné pokrmy. Pokud se rozhodnete vysázet dýni Hokaido přímo ze semen, na zrytý a prohnojený záhon, můžete už počátkem dubna. Pokud použijete předpěstované sazenice, sázet se budou až o měsíc později. Rozestupy mezi nimi by měly být alespoň jeden metr. Zálivka musí být v prvních týdnech opravdu bohatá. Chránit proti plísním je musíte občasným postřikem. Dozrálé dýně se poznají podle syté barvy a suché a dřevnaté stopky. Správně uskladněná vydrží minimálně do února.
Pěstování Světelného kořene
Pro pěstování Světelného kořene je vhodný buď velký květináč, nebo zahradnická bedna. Sází se koncem března, do speciální směsi písku a zeminy. Pro dobrou kvalitu sadby je vhodné se obrátit na některého z dlouholetých pěstitelů. Ten zašle pacibulky i poštou. Po první sklizni už budete mít sadbu vlastní. Kořen se dá konzumovat jak syrový, tak tepelně upravený. Nebo sušený, rozemletý na prášek. Rostlina, která k nám přišla z Číny, posiluje plíce, slezinu a ledviny, podporuje imunitu, harmonizuje hormonální systém a dokonce i příznivě působí na mužskou potenci.